FSB SYYSKUMOT 4 TULOKSET

Paraisten Keilailuliitto 25.11.2020

Salon Keilahalli

FSB SYYSKUMOT 4 , 6 sarjaa am (02.11.2020-12.12.2020)

Valvoja:Salon Keilahalli

LUOKKA M-D

Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas) (x) (viim.s.)

  1. Jaakko Neuvonen SalKei Salo 1505 6 (36) (48) (173)
  2. Taneli Levo FSB Parainen 1470 6 (48) (47) (257)
  3. Pyry Puharinen GB Helsinki 1446 6 (36) (50) (193)
  4. Jari Ropponen El Pantera Parainen 1424 6 (198) (32) (191)
  5. Jaakko Rantala FSB Parainen 1417 6 (30) (41) (277)
  6. Linus Boström Siniset Riihimäki 1403 6 (6) (50) (217)
  7. Pasi Johannes Friberg Cocktail Parainen 1403 6 (150) (36) (172)
  8. Vesa Timonen K-29 Turku 1400 6 (108) (38) (236)
  9. Arto Lehtovirta SalKei Salo 1381 6 (66) (41) (204)
  10. Markus Räikkä SaKu Parainen 1358 6 (108) (41) (167)
  11. Tero Virtanen TPS Turku 1357 6 (66) (41) (258)
  12. Marko Saarni TuUL Turku 1356 6 (6) (44) (210)
  13. Kari Kuparinen RäMe Lohja 1348 6 (90) (33) (203)
  14. Kalevi Tuominen Cocktail Parainen 1347 6 (90) (31) (192)
  15. Juha Pitkänen FSB Parainen 1345 6 (24) (38) (199)
  16. Mika Salminen Valtti Lahti 1335 6 (54) (39) (209)
  17. Rauli Eterma FSB Parainen 1335 6 (90) (34) (176)
  18. Henry Laine RäMe Lohja 1329 6 (12) (38) (220)
  19. Jussi Niemelä K-29 Turku 1322 6 (30) (37) (230)
  20. Daniel Wiberg DBS Tammisaari 1320 6 (72) (36) (180)
  21. Niko Kurppa FSB Parainen 1312 6 (24) (41) (237)

——————————– FINAALIRAJA ————————

  1. Juha-Pekka Kuvaja PeKeTeam Turku 1310 6 (144) (29) (212)
  2. Martin Wiberg DBS Tammisaari 1309 6 (36) (39) (212)
  3. Jani Riihimäki FSB Parainen 1303 6 (102) (32) (142)
  4. Otso Kahila Mistral Loviisa 1301 6 (36) (44) (209)
  5. Iiro Gustafsson K-29 Turku 1296 6 (60) (33) (202)
  6. Matti Kaskinen FSB Parainen 1294 6 (168) (29) (191)
  7. Raimo Toivonen FSB Parainen 1291 6 (114) (30) (159)
  8. Markku Perälä FSB Parainen 1287 6 (228) (24) (193)
  9. Juha Inkinen FSB Parainen 1285 6 (90) (31) (215)
  10. Jan Sveholm K-29 Turku 1281 6 (126) (29) (168)
  11. Seppo Virkkunen FSB Parainen 1277 6 (78) (30) (183)
  12. William Lindgren DBS Tammisaari 1276 6 (234) (28) (212)
  13. Jarno Marjakangas TPS Turku 1275 6 (0) (38) (209)
  14. Karri Oksman TPS Turku 1272 6 (36) (39) (233)
  15. Siriwan Kulta SomKe Forssa 1271 6 (204) (17) (186)
  16. Juuso Kaisku Alfa B C Raisio 1267 6 (132) (30) (208)
  17. Heikki Erjala FSB Parainen 1264 6 (180) (19) (169)
  18. Matti Juselius RäMe Lohja 1263 6 (36) (34) (234)
  19. Pekka Niilola FSB Parainen 1263 6 (216) (19) (188)
  20. Miika Rouvinen PeKeTeam Turku 1260 6 (48) (31) (196)
  21. Arto Kummala FSB Parainen 1260 6 (108) (30) (184)
  22. Marko Launonen SomKe Forssa 1260 6 (150) (24) (135)
  23. Jouni Engblom FSB Parainen 1256 6 (162) (24) (255)
  24. Tom Roth Cocktail Parainen 1255 6 (120) (29) (183)
  25. Aliza Kulta SomKe Forssa 1253 6 (192) (24) (192)
  26. Leif Fredriksson FSB Parainen 1248 6 (156) (32) (192)
  27. Jim Bäckman DBS Tammisaari 1248 6 (222) (18) (184)
  28. Kari Kulta SomKe Forssa 1247 6 (132) (27) (193)
  29. Arto Järvinen Cocktail Parainen 1245 6 (90) (27) (201)
  30. Pekka Suominen FSB Parainen 1243 6 (180) (23) (180)
  31. Jesse Kantonen SaKu Parainen 1242 6 (42) (33) (215)
  32. Henrik Löflund DBS Tammisaari 1238 6 (102) (24) (178)
  33. Simo Kiskonen FSB Parainen 1235 6 (132) (23) (167)
  34. Arto Koivuranta FSB Parainen 1226 6 (252) (19) (167)
  35. Kimmo Virtanen K-29 Turku 1223 6 (48) (29) (214)
  36. Kai Söderlund PeKeTeam Turku 1219 6 (192) (20) (233)
  37. Kai Öberg FSB Parainen 1219 6 (222) (19) (192)
  38. Reijo Laine FSB Parainen 1217 6 (198) (19) (216)
  39. Tyyne Laakso SalKei Salo 1216 6 (204) (20) (137)
  40. Eetu Sola Alfa B C Raisio 1214 6 (78) (31) (234)
  41. Seppo Santalainen FSB Parainen 1214 6 (204) (20) (188)
  42. Harri Eronen FSB Parainen 1212 6 (168) (25) (181)
  43. Anne Nyman SalKei Salo 1199 6 (252) (19) (193)
  44. Juuso Aitio K-29 Turku 1188 6 (18) (32) (209)
  45. Carl Andersson FSB Parainen 1186 6 (216) (22) (171)
  46. Matti Mikkola PeKeTeam Turku 1185 6 (138) (19) (185)
  47. Risto Nikkanen SomKe Forssa 1179 6 (144) (28) (156)
  48. Jarmo Pekonen Cocktail Parainen 1177 6 (222) (18) (240)
  49. Essi Lehtovirta SalKei Salo 1171 6 (198) (17) (138)
  50. Pinja Laukkanen Nasevat Raisio 1167 6 (150) (27) (150)
  51. Sami Leinonen K-29 Turku 1161 6 (78) (27) (172)
  52. Aleksi Virtanen Alfa B C Raisio 1159 6 (60) (21) (190)
  53. Virpi Leppälahti HHB Salo 1147 6 (234) (11) (188)
  54. Risto Pusa HHB Salo 1144 6 (204) (24) (165)
  55. Kari Virtanen PeKeTeam Turku 1141 6 (144) (20) (165)
  56. Rami Rohkea HHB Salo 1137 6 (234) (13) (161)
  57. Tatu Korhonen HHB Salo 1131 6 (252) (14) (139)
  58. Jyri Laitinen HHB Salo 1120 6 (180) (14) (180)
  59. Mikko Tammelin Alfa B C Raisio 1111 6 (246) (16) (168)
  60. Aila Tuominen Cocktail Parainen 1094 6 (252) (5) (168)
  61. Immo Pulkkinen SomKe Forssa 1083 6 (102) (19) (148)
  62. Jari Jaatinen SalKei Salo 1083 6 (180) (11) (191)
  63. Sven Förström DBS Tammisaari 1082 6 (186) (11) (152)
  64. Teemu Niiniviita Alfa B C Raisio 1070 6 (252) (12) (131)
  65. Sofia Laine HHB Salo 1061 6 (252) (13) (157)
  66. Henri Haltia Alfa B C Raisio 1032 6 (132) (16) (153)
  67. Reetta Neuvonen Nasevat Raisio 864 6 (120) (9) (192)

Turbot

5 sarjan turbot

2 parasta finaaliin 5 sarjan turbosarjalla 21 parhaan ulkopuolelta. Turbosarja on tasoituksellinen tulos, mutta max. 300.

 

NIMI Seura Turbo srj. Tas. Yht.
1 Leif Fredrikssoon FSB 246 25 271
2 Jaakko Neuvonen SalKei 256 6 262
3 Miika Rouvinen PeKe 246 8 254
4 Jaakko Rantala FSB 245 5 250
5 Henry Laine TPS 246 1 247

TURBOLLA TOISTAISEKSI FINAALIIN 

 

2 parasta finaaliin 6 sarjan turbosarjalla 21 parhaan ulkopuolelta. Turbosarja on tasoituksellinen tulos, mutta max. 300.6 sarjan turbot

 

NIMI Seura Turbo srj. Tas. Yht.
1 Jaakko Rantala FSB 277 5 282
2 Kai Söderlund PeKe 233 32 265
3 Leif Fredriksson FSB 227 25 252
4 Marko Saarni TuUl 248 0 248
5 Karri Oksman TPS 236 6 242

 

TURBOLLA TOISTAISEKSI FINAALIIN

Comments are closed.