FSB Kevätkumot FINALISTIT

FINALISTIT 24.3.2019 KLO. 12.00 ALKAVAAN FINALIIN:

  1. Niko Kurppa
  2. Toni Määttä
  3. Jere Oksanen
  4. Arto Lehtovirta
  5. Arto Kummala
  6. Linus Boström
  7. Mika Huttunen
  8. Matti Juselius
  9. Lassi Aalto
  10. Juha Pitkänen
  11. Taneli Levo
  12. Janne Korvinen
  13. Jari Kauhanen
  14. Kari Murtomäki
  15. Matti Mikkola
  16. Jouni Engblom
  17. Karri Oksman TURBOLLA
  18. Raimo Toivonen TURBOLLA
  19. Simo Kiskonen 1. Veteraanierästä
  20. Hannu Riihimäki 2. Veteraanierästä

FINAALIIN MENEVÄT KEILAAJAT MUISTAKAAN OTTAA FINAALIIN VEROKORTTI MUKAAN PALKINTOMAKSUJA VARTEN.

 

Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas) (x) (viim.s.)

  1. Niko Kurppa FSB Parainen 1571 6 (0) (54) (248)
  2. Toni Määttä FSB Parainen 1442 6 (0) (51) (202)
  3. Jere Oksanen TPS Turku 1435 6 (0) (51) (300)
  4. Arto Lehtovirta SalKei Salo 1410 6 (6) (45) (256)
  5. Arto Kummala FSB Parainen 1402 6 (60) (42) (244)
  6. Linus Boström Bay Lahti 1392 6 (0) (41) (193)
  7. Mika Huttunen FSB Parainen 1392 6 (36) (39) (255)
  8. Matti Juselius RäMe Lohja 1391 6 (0) (46) (211)
  9. Lassi Aalto Bay Lahti 1387 6 (0) (47) (242)
  10. Juha Pitkänen FSB Parainen 1383 6 (0) (45) (221)
  11. Taneli Levo FSB Parainen 1372 6 (6) (44) (247)
  12. Janne Korvinen Alfa B C Raisio 1367 6 (132) (29) (205)
  13. Jari Kauhanen FSB Parainen 1353 6 (186) (29) (211)
  14. Kari Murtomäki Alfa B C Raisio 1350 6 (12) (44) (195)
  15. Matti Mikkola PeKeTeam Turku 1349 6 (108) (36) (195)
  16. Jouni Engblom FSB Parainen 1347 6 (120) (36) (170)

————————- FINAALIRAJA ————————–

  1. Rauno Kurppa SaKu Parainen 1346 6 (24) (37) (223)
  2. Marko Kaskinen FSB Parainen 1341 6 (120) (34) (179)
  3. Harri Eronen FSB Parainen 1340 6 (120) (35) (187)
  4. Eemil Hyrkkö RäMe Lohja 1338 6 (90) (39) (222)
  5. Jari Ropponen El Pantera Parainen 1332 6 (108) (32) (192)
  6. Daniel Wiberg DBS Tammisaari 1329 6 (60) (36) (225)
  7. Markus Räikkä SaKu Parainen 1329 6 (120) (36) (147)
  8. Eetu Leppäniemi El Pantera Parainen 1328 6 (96) (37) (190)
  9. Matti Kaskinen FSB Parainen 1327 6 (66) (33) (195)
  10. Heikki Erjala FSB Parainen 1314 6 (114) (28) (177)
  11. Tero Virtanen TPS Turku 1310 6 (24) (37) (168)
  12. Henrik Löflund DBS Tammisaari 1310 6 (60) (39) (203)
  13. Sami Salin RäMe Lohja 1308 6 (0) (42) (130)
  14. Kalevi Tuominen Cocktail Salo 1304 6 (36) (35) (223)
  15. Raimo Toivonen KeiSa Salo 1291 6 (84) (34) (226)
  16. Akseli Norkooli Alfa B C Raisio 1290 6 (174) (33) (175)
  17. Rauli Eterma FSB Parainen 1289 6 (78) (32) (212)
  18. Jaakko Neuvonen SalKei Salo 1285 6 (0) (39) (215)
  19. Lasse Jalava K-29 Turku 1285 6 (78) (36) (179)
  20. Kari Kuparinen RäMe Lohja 1275 6 (30) (33) (189)
  21. Jukka Lehtonen PeKeTeam Turku 1275 6 (162) (31) (216)
  22. Alex Lindroos RBC Tammisaari 1269 6 (48) (37) (202)
  23. Kai Öberg FSB Parainen 1259 6 (180) (24) (166)
  24. Riku Rohkea FSB Parainen 1255 6 (120) (34) (177)
  25. Timo Lätti TuSKa Turku 1252 6 (126) (28) (206)
  26. Arto Koivuranta FSB Parainen 1245 6 (234) (23) (109)
  27. Orvo Kaikkonen RBC Tammisaari 1243 6 (36) (38) (233)
  28. Seppo Virkkunen FSB Parainen 1238 6 (0) (33) (205)
  29. Heikki Ruuth RäMe Lohja 1238 6 (150) (26) (169)
  30. Karri Oksman TPS Turku 1237 6 (0) (39) (240)
  31. Kimmo Tuominen Cocktail Salo 1237 6 (66) (33) (214)
  32. Jori Kieleväinen Alfa B C Raisio 1231 6 (162) (20) (174)
  33. Juha-Pekka Kuvaja PeKeTeam Turku 1228 6 (66) (32) (200)
  34. Vesa Koivunen RäMe Lohja 1223 6 (234) (25) (191)
  35. Martin Wiberg DBS Tammisaari 1222 6 (36) (33) (202)
  36. Kari Harjunpää SaKu Parainen 1221 6 (150) (26) (190)
  37. Risto Tuovinen SaKu Parainen 1221 6 (156) (27) (141)
  38. Juha Inkinen KeiSa Salo 1217 6 (36) (35) (203)
  39. Seppo Santalainen FSB Parainen 1214 6 (168) (20) (191)
  40. Jani Riihimäki FSB Parainen 1213 6 (72) (31) (203)
  41. Jukka Hakala TuSKa Turku 1213 6 (234) (19) (146)
  42. Antero Sahla Rkm-Turku Turku 1200 6 (120) (29) (169)
  43. Asko Määttä FSB Parainen 1199 6 (102) (27) (201)
  44. Robert Ruohorinne RäMe Lohja 1196 6 (138) (27) (169)
  45. Jari Virta RäMe Lohja 1188 6 (162) (21) (138)
  46. Kari Virtanen PeKeTeam Turku 1187 6 (78) (26) (156)
  47. Jukka Niemelä Cocktail Salo 1186 6 (36) (35) (185)
  48. Markku Mäkitalo FLS-keila Forssa 1186 6 (132) (31) (169)
  49. Topi Rautiainen RäMe Lohja 1183 6 (72) (28) (192)
  50. Tom Roth Cocktail Salo 1175 6 (66) (28) (183)
  51. Niclas Lindstedt RBC Tammisaari 1169 6 (114) (20) (159)
  52. Jenna Kurppa RäMe Lohja 1169 6 (120) (25) (200)
  53. Pekka Suominen Cocktail Salo 1169 6 (180) (23) (193)
  54. Jyri Laitinen HHB Salo 1169 6 (198) (17) (156)
  55. Jonna Saarinen TuWe Turku 1166 6 (132) (19) (157)
  56. Eija Tuominen Cocktail Salo 1161 6 (138) (24) (149)
  57. Urpo Tuominen Alfa B C Raisio 1159 6 (132) (27) (187)
  58. Eemeli Norkooli Alfa B C Raisio 1149 6 (72) (28) (170)
  59. Risto Pusa HHB Salo 1137 6 (204) (19) (168)
  60. Pekka Niilola FSB Parainen 1129 6 (138) (21) (164)
  61. Esa Linden Alfa B C Raisio 1129 6 (174) (19) (163)
  62. Jarmo Pekonen Cocktail Salo 1121 6 (174) (18) (168)
  63. Markku Himberg Keilax Turku 1110 6 (204) (16) (147)
  64. Juuso Aitio TPS Turku 1105 6 (0) (29) (151)
  65. Risto Honkanen Alfa B C Raisio 1087 6 (204) (12) (121)
  66. Paavo Haukilahti Cocktail Salo 1085 6 (84) (18) (194)
  67. Raimo Palokoski RC Pori 1080 6 (66) (29) (139)
  68. Markus Hakala TuSKa Turku 1078 6 (234) (14) (125)
  69. Aila Tuominen Cocktail Salo 1059 6 (210) (11) (127)
  70. Reijo Laine Louhi Lohja 927 6 (126) (10) (149)

VETERAANIERISTÄ FINAALIIN MENEVÄT:

  1. Simo Kiskonen TPS Turku 1372 6 (90) (36) (213)
  2. Hannu Riihimäki El Pantera Parainen 1355 6 (24) (44) (198)

 

2 PARASTA TURBO-SARJAA FINAALIIN

  Nimi Tulos
1. Taneli Levo 247
2. Karri Oksman 240
3. Raimo Toivonen 240
     

MENEE TULOKSELLA FINAALIIN

Comments are closed.