TAPAHTUMA -KALENTERI

TAPAHTUMA -KALENTERI

AUKIOLOAJAT:

MA-TO 9-20

PE 9-23 (HOHTO 17-23)

LA 12-23 (HOHTO 15-23)

SU 12-16

KATSO KESÄN AUKIOLOAJAT TÄSTÄ!

 

NÄMÄ TAPAHTUU MEILLÄ JOKA VIIKKO!

       
MAANANTAI   Maanantai BAKER klo. 10.00,

Kilpailuerä klo. 18.00

 
TIISTAI   Junnuharkat kokeemmille junnuille klo. 17.00 – 18.00  
KESKIVIIKKO   Veteraaniliiga klo. 13.00,

Kilpailuerä klo. 18.00

 
TORSTAI   Junnuharkat aloittelijoille klo. 17.00-18.00  
PERJANTAI   Veteraaniliiga klo. 13.00,

3D-hohto klo. 17.00 -›

 
LAUANTAI   Kilpailuerä  klo. 12.00,

3D-hohto klo. 15.00 -›

 
SUNNUNTAI   Kilpailuerä klo. 12.00  

 

TAPAHTUMAT & KILPAILUT

 

Kesäkisa 2. 9.8 – 5.9.21

 

Olvi Open 6.9 – 16.10.21 (Finaali Su 17.10.21 klo 12.00)

 

FRIBAKEILA OPEN 18.9.2021 

 

Elonkorjuukilpailu (kärsimyskisa) 23.10.2021 klo 7.00 alkaen

 

Hallin kilpailu 18.10 – 30.10.2021 (Finaali Su 31.10.2021 klo: 12.00)

 

Eläkkeensaajien keskusliitto EKL ry keilailun mestaruukilpailut 12-14.10.2021

 

FSB Syyskumot 5 1.11 – 18.12.2021 (Finaali Su 19.12.21 klo 12.00)

 

SAKU XXXII TALVIKOLISTELUT 20.12.2021 – 12.2.2022 (Finaali Su 13.2.2022 klo 12.00)

 

Cocktail Open XXXII 14.2 – 2.4.2022 (Finaali Su 3.4.2022 klo 12.00)

 

Profiili Prosentti kevätkisa 4.4 – 14.5.2022 (Finaali Su 15.5.2022 klo. 12.00)

 

Salon keilahallin Kesäkisat 16.5.2022 – 10.8.2022

 

 

MUUT KISAT SALON KEILAHALLILLA

 

TS Liiga Kupittaa – Raisio – Hanhivaara – Salohalli

TS1 Su 31.10.2021 Miehet Hanhivaara klo. 11.00
    Naiset Kupittaa klo. 11.00
TS2 Su 28.11.2021 Miehet Kupittaa klo. 11.00
    Naiset Raisio klo. 11.00
TS3 Su 13.3.2022 Miehet Raisio klo. 11.00
    Naiset Kupittaa klo. 11.00
TS4 Su 10.4.2022 Miehet Salohalli klo. 11.00
    Naiset Kupittaa klo. 11.00
TS5 + FIN Su 22.5.2022 Miehet Kupittaa klo. 11.00
    Naiset Kupittaa klo. 11.00

TS-LIIGAN TULOKSIIN ->

 

VALTAKUNNANSARJOJEN KILPAILUAJAT JA TULOKSET TÄSTÄ!

http://tulokset.keilailu.fi/valtakunnansarjat.php

Miesten valtakunnansarja M1-sarja

LOHKO: 2      
Alfa B C Raisio 9.10.2021 10:00 Kupittaan Keilahalli, TURKU (7 peliä)
Bay 2 Lahti 13.11.2021 10:00 Talin Keilahalli, HELSINKI (7 peliä)
Boltsi-72 Helsinki 19.3.2022 10:00 10:00 Lahden Keilahalli, LAHTI (7 peliä)
FSB Parainen 07.05.2022 10:00 Porin Keilahalli, PORI (7 peliä)
Giants Pori 28.05.2022 10:00 Tapiolan Keilahalli, ESPOO (7 peliä)
IFK Mariehamn Mariehamn    
Patteri 4 ever Helsinki    
TuUL Turku    

 

Miesten valtakunnansarja M4-sarja

LOHKO: 6
Alfa B C 2 Raisio 09.10.2021 11:00 Rauman Keilahalli, RAUMA (5 peliä)
FSB 2 Parainen 13.11.2021 11:00 Euran Keilahalli, EURA (5 peliä)
GH 2 Rauma 19.03.2022 11:00 Euran Keilahalli, EURA (5 peliä)
GS 2 Eura 20.03.2022 11:00 Raision Keilahalli, RAISIO (5 peliä)
ME-85 Eura 07.05.2022 11:00 Kupittaan Keilahalli, TURKU (5 peliä)
TuWe 2 Turku 28.05.2022 11:00 Salon Keilahalli, SALO (5 peliä)

 

Veteraanien valtakunnan sarja V – 1

LOHKO: 6      
Cocktail Parainen 14.10.2021 11:00 Tuusulan Keilahalli, TUUSULA (5 peliä)
K-29 Turku 28.10.2021 12:00 Kupittaan Keilahalli, TURKU (5 peliä)
KalKe-70 Lohja 09.12.2021 11:00 Lohjan Keilahalli, LOHJA (5 peliä)
RäMe 2 Lohja 03.03.2022 12:00 Kupittaan Keilahalli, TURKU (5 peliä)
SeitenViis Kerava 17.03.2022 12:00 Salon Keilahalli, SALO (5 peliä)
ÅIFK Turku  

 

Veteraanien valtakunnan sarja V – 2

LOHKO: 13      
B28 Parainen 14.10.2021 12:00 Kupittaan Keilahalli, TURKU (5 peliä)
Bakka Turku 28.10.2021 11:00 Lohjan Keilahalli, LOHJA (5 peliä)
FSB 1 Parainen 09.12.2021 12:00 Salon Keilahalli, SALO (5 peliä)
Kaisat-Turku Turku 03.03.2022 12:00 Tammisaaren Keilahalli, TAMMISAARI (5 peliä)
Lusa Lohja 17.03.2022 12:00 Paraisten keilahalli, PARAINEN (5 peliä)
Strike-10 Tammisaari  
   

 

LOHKO: 14  
FSB 2 Parainen 14.10.2021 12:00 Hangon Keilahalli, HANKO (5 peliä)
Ha-Hy Hanko 28.10.2021 12:00 Kupittaan Keilahalli, TURKU (5 peliä)
TKH Turku 09.12.2021 12:00 Kupittaan Keilahalli, TURKU (5 peliä)
TuSKa Turku 03.03.2022 12:00 Salon Keilahalli, SALO (5 peliä)
TuWe Turku 17.03.2022 12:00 Raision Keilahalli, RAISIO (5 peliä)
Ykkösklubi Uusikaupunki

 

 

 

VETERAANI BAKER KILPAILUJULISTE TÄSTÄ!

https://www.turunkeilailuliitto.fi/turun_keilailuliitto/kilpailut/lansirannikon_kilpailut

Länsirannikon Veteraanien Baker

1. Rauma 16.9.2021 klo. 10.00 ja 13.00
2. Raisio 21.10.2021 klo. 10.00 ja 13.00
3. Hanhivaara 18.11.2021 klo. 10.00 ja 13.00
4. Kupittaa 16.12.2021 klo. 10.00 ja 13.00
5. Aninkainen 10.3.2022 klo. 10.00 ja 13.00
6. Salo 24.3.2022 klo. 10.00 ja 13.00
7. Raisio 31.3.2022 klo. 10.00 ja 13.00

 

FINAALI PORISSA 21.04.2022 klo 12.00

 

! ! ! TARKISTATHAN SUOMEN KEILAILULIITON TAI TURUN KEILAILULIITON SIVUILTA MUISSA HALLEISSA JÄRJESTETTÄVÄT VALTAKUNNANSARJOJEN AIKATAULUT ! ! !

 

Comments are closed.